Červen 2008

ADOPTUJ SI DIDLINU

30. června 2008 v 11:35 adoptuj si didlinu
DIDLINKA S VČELAMA VIBER SI JEDNU Z 4 DIDLIN A ADOPTUJ
DIDLINKA S
DIDLINEČKA S MEKA KYTKOU
TANEČNICE DYDLINA
DIDLINA TANEČNICE

ADOPTUJ SI PEJSKA

30. června 2008 v 11:12 adoptuj si pejska
KELINA
5 let
jí vihradně suchary
ČIKO
11 měsícu
rada se mazlí
REX
2 roky
skoro celí den prospí
VENDY
1rok a 5 měsícu
miluje zimu
CARLI
7 roku
jeho zivel je vzduch
EJMI
1 rok
je nadana
TAŤA
5 let
potřebuje se eště hodně mazlit
BADI
9 let
ma rat prochazky
TEREZKA
3 roky
je přítulná
EJMINKA
10 let
nebojí se vody
KDYŽ SI NĚAKEHO ADOPTUJETE NAPIŠTEMITO PROSÍM

BLESKOVKA 1

29. června 2008 v 20:59 beskovky
JAK SE JMENUJEŠ?
OD KUŤ POCHÁZÍŠ?
JAKY ZVÍŘE MAŠ NEJRAČI ZA ZVÍŘE?
CO ŘÍKAŠ NA FRANCI?
TVUJ NEJ OBLÍBENĚJŠÍCH FILM?
PIŠTE VŠICHNI DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍK

Pegas a Jednorožec

12. června 2008 v 14:32 pegasové a jednorožci
...........Pegas...............
Pégasos - řecká mytologie, okřídlený kůň Bellerofontův, zrozený ze spojení Po seidóna a Medusy. Vyskočil z trupu Medusy sfáté Perseem a pod úderem jeho kopyt vytryskl pramen Hippúkréné (koňský pramen) na pahorku Múz, Helikónu. Odtud novodobá představa o Pegasovi jako básnickém oři.
Pegas (řecky Pégasos z původního pramen, latinsky Pegasus) je v řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Me
Vyprávění o jeho původu se liší. Podle jednoho z nich dúsy.vyskočil Pegas z těla své matky πηγή pégé gorgony Medúsy poté, co jí Perseus uťal hlavu. Jiná verze vypráví, že vyskočil ze země, na níž dopadla Medúsina krev.
Prý uměl létat rychle jako vítr, žil na vysokých horách, zejména na Parnasu ve Fókidě nebo na Helikónu v Boiótii.
Pegas pomohl Bellerofontovi v jeho boji s Chimérou a Amazonkami. Existuje mnoho příběhů, v nichž se spolu nacházejí Pegas a Bellerofontés. Když však chtěl Bellerofontés vzlétnout na Pegasovi na Olymp , nejvyšší bůh Zeus se rozhněval za takovou odvážlivost. Potrestal Pegase náhlou zuřivostí, Bellerofón se na něm neudržel a pádem na zem ztratil rozum.
Podle mýtického příběhu byl Pegas proměněn v jedno ze souhvězdí, ale pera jeho křídel dopadla na zem blízko Tarsu a dala tak pojmenování tomuto městu. V umění bývá zobrazován jako symbol básníkovy fantazie

KNIHY S KOČKAMI

11. června 2008 v 14:57 Knihy
Divoké kočky

/Warriors: Into the Wild/

Hunter, Erin

Divoké kočky

Nakladatel: Albatros

Překladatel: Hana Petráková

Obálka: Wayne McLoughlin

Redakce: Kateřina Závadová, Viola Lyčková, Alexandra Horová, Milada Hrachová

Rok vydání: 2006

Počet stran: 224

Rozměr: 135 x 205

Provedení: hardback

První kniha série Válečníci.

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové - válečníci. Kočkám z Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností...
Do tohoto zmatku a nejistot přichází obyčejný domácí kocourek Zrzek. Zpočátku se zdá, že mezi ostřílenými kočičími bojovníky nemá šanci, ale pak se ukáže, že se mu vyrovná jen málokdo!
cena 169.00 Kč

KNIHY

11. června 2008 v 14:47 Knihy

Harry Potter a relikvie smrti (7. díl)

  • Potterovská fantasy-sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích…
  • Cena: 489.00 Kč

Ewa Farna

8. června 2008 v 12:25 Zpěvačky
Ewa Farna (* 12. srpna 1993 v Třinci) je česká zpěvačka polské národnosti působící na poli populární hudby, Ewa pochází z české části Těšínska, zejména na poli rockové hudby se na celostátní úrovni začala prosazovat již v roce 2006.
Se svým prvním hitem Měls mě vůbec rád stačila během dvou měsíců bodovat v televizních i rádiových hitparádách. Bulvární tisk spekuluje, že za jejím rychlým vzestupem v průběhu jediného roku je podpora ze strany Petra Šišky, prezidenta Akademie populární hudby[1].

WITCH

8. června 2008 v 12:19 WITCH
Will Vandomová Je jí 14 let. Narozeniny slaví 19.1. Je ve znamení Kozoroha. Je vůdčí osobností party a chrání Srdce Kondrakaru. Sourozence nemá. Její oblíbené předměty jsou biologie, fyzika, chemie a počítače. Její záliby: plavání, zvířata. Za svou lásku považuje Matta. Oblíbená barva růžová.Zbožňuje vše, co má na sobě žábu.Její druhou matkou (lednička, počítač, tiskárna, televize a mobil) Její celé jméno je Willhelmina Vandomová-nesnáší ho.
Susan Vandomová (Willina matka)
Pracuje ve firmě Simultech a pomáhá tam s počítači.Je velmi tvrdohlavá
jako její dcera Will,rozumná a moudrá žena.
Vzala si Willina učitele dějepisu-Prof. Deana Colinse.

Willin plch
Byl to takový nezbeda,pořád někde slídil až mu s toho bylo špatně! Jinak to byl roztomilý a přívětivý společník.Bohužel v jednom z komiksů ho odhodilo auto a na násletky toho potom v krámku pana Olsena zemřel. ( Will ho před lety zachránila před Uriovou bandou)

Irma Lairová Je jí 13 let. Narozeniny slaví 13.března. Je ve znamení Ryby. Má moc nad vodou. Stará se o bratra Christophera. Ve škole miluje předmět nicnedělání (možná hudebka by ušla). Její záliby jsou poslouchání hudby ve svém pokoji v poloze ležmo, tanec a zpívání. Nemá žádnou tajnou lásku, s kamarádkami je větší legrace. Oblíbenou barvu má tyrkysovou. Má mazlíčka Lilit, je to želva. Zbožňuje legraci, večírky, vtipy, sladkosti, chipsy, čokoládu, dorty, zpěváky a filmové hvězdy. Nenávidí sport, domácí úkoly, písemky, tmu a mladší bratry.
Irmina matka Anna Lairová Pracuje v domácnosti. Milá a hodná maminka Irmin otec Tom Lair Pracuje jako policista, podílel svobodná paní domu, když se rozzlobí neradno si sní zahrávat. Anna je spolehlivá máma. Vyšetřoval zmizení Elyon a také toho blonďatého kluka. Také vyšetřoval krádež v muzeu. Také spolupracuje s dvěma agenty: Maria Medinová, psycholožka a Joel McTiennan. Bratr Irmy Christopher Lair Irmin zlobiví bratr.Dělá si legraci s Irmy i Martina.Nenávidí ho!Ale když ji nikdo nezlobí stýská se ji. Irmina želvička Lilit A konečně známá želva Lilit je Irminým mazlíčkem říká o ní že je jediná kdo ji v téhle rodině chápe. Lilit má i svůj domeček který Irma stavěla s Hay lin.
Taranee Cooková Je jí 13 let, narozeniny slaví 23.3. Má moc nad ohněm a je ve znamení Berana. Její starší bratr je Petr. Ve škole ji baví matika. Mezi její záliby patří fotografování a basketbal. Je zamilovaná do Nigela. Oblíbená barva je červená. Mazlíčky nemá. Zbožňuje přírodu, fotografování a sledování basketbalu. Nenávidí létající příšery a taky nesnáší, když nemůžu najít své brýle.
Matka TaraneeTheresa Cooková Pracuje jako soudkyně a samozřejmě řešila rozvod Vandomových. Na dceru je pyšná že se tak výborně učí. Je to přísná matka. Otec Taranee Lionel Cook: Pracuje také u soudu jenom je to psycholog. Na rozdíl od mámy je velmi hodný otec. Miluje svojí rodinu.
Bratr Taranee Petr Cook: Miluje surfování a basketbal. Jeho super kámoši jsou: Matt Olsen, Martin a Nigel.
Cornelia Haleová Je jí 14 let, narozeniny slaví 10.5 a je ve znamení Býka. Mám moc nad Zemí.Mým sourozencem je Lilian.Mezi mé oblíbené předměty patří Dějepis.Můj největší koníček je krasobruslení.Má láska je Caleb.Moje oblíbená barva je zelená. Můj mazlíček je Napoleon.Nejvíc zbožňuji zrcadla a modu.Přímo nesnáším tmu,malé stísněné prostory, vztek a vtipné poznámky
Matka Cornelie- Elisabhet Haleová: Je to často rozzlobená.Není v komiksu moc populární.
'Otec Cornelie Harold Hale Táta Cornelie není moc známý ale vypadá jako hodný a obětavý táta.
Sestřička Cornelie Cornelii pořád zlobí ale někdy je s ní zábava.Cornelie ji říká příšerko,opice ale i jednou sluníčko! Hay Lin Je jí 13 let, narozeniny slaví 4.6 a je tedy ve znamení Blížence. Její oblíbené předměty jsou výtvarná výchova. Zbožňuje šití vlastních modelů, komiksové časopisy a sci-fi. Záliby jsou vymýšlení návrhů, kolečkové brusle a sbírání časopisů. Její tajná láska je Erik. Nejoblíbenější barva je stříbrná.
Matka Hay Lin Joana Lin: Je to hodná maminka a své jediné dceři vždy vyhoví. Od toho dne, kdy ji umřela maminka byla z toho dlouho smutná, ale celá rodina se z toho vzpamatovala.
Otec Hay Lin Chen Lin: Hodně se podobá své moudré manželce. Svou dceru vždy dobře respektuje a dobře ji hlídá (jak bylo možné vidět v seriálu kdy ji otec prozvoňoval i doma).
Babička Hay Lin Yan Lin: Je už dlouho v nebi.Když zemřela odebrala se do Kondrakaru. Jeto velice, velice moudrá a hodná žena.

Exotické kočičičky

6. června 2008 v 20:45 Kočky

Exotické kočky

Ne, že by exotické kočky byly tak líné. I ony mívají hravou náladu, umí popoběhnout za hračkou, někam vyšplhat, ale nepřehánějí to. Výbušná energie štíhlých kočičích plemen je jim cizí. Za předpokladu, že pocházejí z chovu rozumného a pohodového chovatele, jsou i ony klidné, zdravé a umí kolem sebe šířit vyrovnanost a pohodový životní postoj.